Laks:
Sjøørret: 
0
Min største laks!
Den andre laksen som ble tatt denne natta, sørget Anton Hunskår fra Sandane for å lande fra Storhølen, også på Nyttingsnes. - Min største laks hittil, sa Hunskår etter sin sterke åpning i 2003.
Kleppeskjea var tingen, en velkjent sluk som brukes i mange elver i Sogn og Fjordane og i Møre og Romsdal.
Eidselva hadde åpningsnatta 2003 ideell vannføring både for flue og mark.7,5 grader var vanntemperaturen.

Yngve Lokøen ved Linjehølen
Hylet fra Nyttingsnes!
Det var bergenseren Stig Øvretveit som innledet storlaks-eventyret i Eidselva åpningsnatta 2003. Mens de fleste fiskere måtte køye etter en anstrengende premierenatt uten å ha sett en eneste fisk, uten å kjent et napp, var gledeshylet fra Nyttingsnes ikke til å ta feil av.
Vi fikk ikke liv i storfiskeren da vi grtidlig møtte opp ved elva. Han var sluknet. Sov som en stein etter duellen med storlaksen sin på rundt 12 kilo. Derimot var fiskekompisen Yngve Lokøen våken og kunne fortelle at laksen tok ved ett-tiden. Den satt på fjerde kastet, på en tubeflue av Ole Ludvigsen Special.
Som det ofte skjer i Eidselva. Laksen la seg strømmen og gikk ut av Linjehølen. Det var med et skrik han klarte å lande den. Det vil si, det var Lokøen som kleppet den.

Storhølen