Ørret:
Røye: 
Fisketiden
Fra og med 15. september til og med 31. oktober er alt fiske i elver og vatn med ren ørretbestand forbudt. I vatn med røye, samt vatn med både røye og ørret, er fiske tillatt hele året. Fiske med stående redskap (garn og line) er tillatt i rene ørretvatn fra og med 15. juli til og med 14. september. For Skarvatnet gjelder samme regler som for vatn med ren ørretbestand. For Gjevilvatnet er fiske med garn og liner tillatt fra og med 1. juli til og med 14. september, og alt fiske forbudt i perioden fra og med 15. september til og med 31. oktober. I Vesle Orkelsjø, Orkelsjøen og i Unndalsvatnet er fiske med stående redskap tillatt fra og med 15. juli til og med 31. august.
Her kan du få ørret og røye på opp til 2-3 kg.
Informasjon
Overnattingsmuligheter:
Åmotsdalshytta, Turisthytte. Kristiansund og Nordmøre Turistforening. http://www.kntur.no/
Jervbua OBA
Orkelsjøhytta TT
Orkelsjøhytta OBA
Vesle Orkelsjøhytta OBA
Unndalshytta OBA
Storsteinsbu
Hansenbua
Ryphusa
Kvolvbua
Oppdal Bygdealmenning
Inge Krokanns vei 11. Grønt Hus, 2. etasje.
tel 72 42 02 77 / 482 12 691 / 482 12 690
Kontortider; noen dager 0800 - 1530. Andre dager helt eller delvis stengt.
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. .
Oppdal Bygdealmenning har rundt 120 fiskevatn, smått og stort medregnet. Fiskekortet for Oppdal Bygdealmenning gjelder i alle områdene i kartet. Ørret er dominerende fiskeslag, og det finnes ørret av svært god kvalitet i flere av vatna. Røye finnes i omtrent 30 vatn. I Unndalsvatnet finnes det harr. I Orkelsjøen og en del tilstøtende vatn, samt i Unndalsvatnet og Gjevilvatnet finnes det ørekyte. Allmenningen driver fiskestell, og har blant annet eget klekkeri.
Fiskekort
Circle K, Oppdal selger fiskekort for Oppdal Bygdealmenning.